+90 533 973 4097

Satışları artırma

Satışları artırma
  • 26.01.2022

Satış dönüşümü, kolayca bulunabilen liste kayıtları ve cazip tekliflerle başlar.

Satışlarınızı artırmak için dikkat etmeniz gereken noktalardan bazıları şunlardır:

Net, yüksek kaliteli görseller:

Detayların net göründüğü yüksek çözünürlüklü görseller, alıcıların hayal gücünü harekete geçirir ve onları ürününüzü satın almaya teşvik eder. Bunun yanı sıra, mümkün olduğunca çok sayıda ve farklı görsel eklemeye çalışın. Birçok ürün kategorisinde, kartela ve alternatif görseller eklenebilmektedir.

Dikkat çekici ürün detayları ve açıklamaları:

Ürününüzü açıklarken temel özellikleri avantajlarıyla birlikte madde işaretleri halinde listeleyin. Özenle yazılmış ürün açıklamaları, alıcının ürününüze sahip olduğunu veya onu kullanma deneyimini hayal edebilmesini sağlar. Ürününüzün verdiği his, kullanımı ve çeşitli avantajları hakkındaki bilgilerin bir araya getirilmesi alıcılara ilham verebilir.

Etkili yerleştirme:

Sağladığınız bilgilere göre, ürünleriniz mağazanın uygun alanlarında gösteriliyor mu? Bazı alıcılar tam olarak ne aradığını bilirken, bazıları kategoriye göre göz atar. Dolayısıyla göz atarken daha kolay keşfetmeleri için ürününüzün doğru kategoride sınıflandırıldığından emin olun. Her kategorideki seçenekleri derinlemesine inceleyin ve ürünlerinizin, kategori yapısında nereye uyabileceğini düşünün.

Fiyatlandırma ve kargo:

Teklifleriniz, benzer ürünlere kıyasla rekabetçi fiyatlarla sunuluyor mu? Kargo teşvikleri sunabiliyor musunuz? İkna edici bir fiyat oluştururken rakiplerinizi araştırmayı unutmayın. Araştırmanıza kargo maliyetlerini de dahil edin. Alıcılar çevrimiçi alışveriş yapma kararı verirken genellikle en çok kargo maliyetlerini göz önünde bulundurur. Sunduğunuz her ürünün en düşük fiyatını ve Satın Alma Kutusu fiyatını görmek için Envanter Yönetimi sayfasını inceleyin.

Müşteri hizmetleri:

Çok iyi bir müşteri hizmetleri performansıyla her siparişi takip ederek mükemmel bir satın alma deneyimi sunun. Bu, satıcı olarak yüksek değerlendirme puanları almanızı sağlar ve ürünlerinizi bulan alıcılara güven aşılar.

Rakip teklifler:

Cazip ve rekabetçi bir teklif oluşturmak için rakiplerin sayısını, ürünlerinin boyutlarını, çeşitlerini, fiyatlandırmalarını ve promosyonlarını tespit edin. Pazaryerinde halihazırda satılmakta olan benzer ürünlerle fiyat konumlarını karşılaştırın.

Promosyonlar:

Çevrimiçi alışveriş yapan alıcılar, fiyat ya da yüzde indirimi ve ücretsiz kargo gibi her türlü promosyon teklifini inceler. Alıcıların Amazon'a geri dönmesinin nedeni genellikle ücretsiz kargodur. Siz de çeşitli promosyonlar sunarak alıcılar üzerinde harika bir izlenim bırakabilirsiniz.

 

Hedefli reklam verme:

Sponsorlu Ürünler, Amazon'da satışa sunduğunuz ürünleri tanıtmanıza yardımcı olan bir reklam hizmetidir. Hangi ürünlerin reklamını yapmak istediğinizi seçer, bu ürünlere anahtar sözcükler atar ve tıklama başına maliyet teklifi girersiniz. Amazon müşterisi, anahtar sözcüklerinizden birini aradığında arama sonuçlarıyla birlikte reklamınız da görüntülenmeye uygun olur. Bu hizmet için yalnızca reklamınıza tıklandığında ödeme yaparsınız. Müşteri reklamınıza tıkladığında, teklifinizin listelendiği detay sayfasına yönlendirilir.

Logo Bank